Strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU OPERACYJNEGO

Szpital, w którym przeprowadzamy zabiegi operacyjne to:

Częstochowa – Medyk Centrum https://medyk-centrum.pl

Przed zabiegiem wskazane jest:

  • Wykonanie szczepień przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (HBs),
  • Odstawienie leków przeciwzakrzepowych na 10 dni przed zabiegiem. Leki przyjmowane doustnie (Acard, Polocard, pochodne kumaryny i inne) powinny zostać zastąpione iniekcjami preparatów heparyny, na przykład: Clexane, Fraxiparyne, Fragmin, Neoparin podawanymi w odpowiedniej dawce podskórnie. Dawkę ustala lekarz.
  • Wyleczenie wszelkich infekcji toczących się w organizmie, np. dróg oddechowych (katar, kaszel, ból gardła, ból zatok) czy dróg moczowych. Infekcje nawet o małym nasileniu dyskwalifikują pacjenta z zabiegu operacyjnego.
  • Wyleczenie próchnicy zębów.

U wszystkich pacjentów do planowych zabiegów jest zalecane wykonanie szczepienia przeciwko WZW B. U pacjentów dotąd nieszczepionych wskazane jest podanie dwóch dawek szczepionki przeciwko WZW B (w odstępie ok. miesiąca). Wówczas zabieg operacyjny możliwy jest po 14 dniach od drugiego szczepienia. Jeśli to możliwe, zalecane jest pełne szczepienie trzema dawkami szczepionki w systemie 0 - 1 - 6 mies. Przed zabiegiem wykonywane jest badanie na obecność antygenu HBV. Istnieje również tzw. szybki cykl szczepień, tj. 0-7-21, czyli drugą dawkę przyjmujemy po tygodniu a trzecią po 3 tygodniach od pierwszej. W tym cyklu zabieg może być przeprowadzony najszybciej po tygodniu od 3 dawki.

W ciągu 2 tygodni poprzedzających zabieg operacyjny skontaktuje się z Państwem manager szpitala, w którym macie Państwo mieć przeprowadzony zabieg operacyjny.

Zostaniecie wtedy poinformowani o dokładnej godzinie stawienia się w szpitalu i procedurze przyjęcia do szpitala. Proszę zadać wtedy wszystkie nurtujące Was pytania odnośnie przyjęcia do Szpitala i opieki okołooperacyjnej. Również w trakcie tej rozmowy ustalicie sposób płatności za zabieg operacyjny.

Przed zabiegiem operacyjnym w Częstochowie skontaktuje się z Państwem telefonicznie anestezjolog, który będzie przeprowadzał Państwa znieczulenie. Anestezjolog poprosi o przesłanie zleconych uprzednio badań (badania do zabiegu operacyjnego). Rozmowa będzie wstępną kwalifikacją do zabiegu operacyjnego, w trakcie której omówicie Państwo rodzaj i przebieg znieczulenia do swojego zabiegu.

W DNIU ZABIEGU:

Proszę o zgłoszenie się NA CZCZO o umówionej uprzednio godzinie do recepcji Szpitala. Ostatni mały posiłek proszę spożyć najpóźniej 6 godzin przed planowanym zabiegiem, ostatnie wypite płyny przyjąć najpóźniej 2 godz. przed zabiegiem (herbata może być słodzona, woda mineralna niegazowana).

Prosimy zabrać ze sobą:

  • posiadaną dokumentację medyczną wraz z badaniami obrazowymi (rtg, rezonans, tomografia)
  • dokument ze zdjęciem i nr PESEL
  • przybory do higieny osobistej i obuwie zmienne
  • leki, które zażywa Pacjent,
  • przybory toaletowe, ręcznik, kapcie, dwie piżamy (najlepiej luźne, niekrępujące ruchu),
  • strój sportowy na rehabilitację (krótkie, luźne spodenki, koszulka, w przypadku zabiegu na kończynie górnej – podkoszulek na ramiączkach lub rozpinany.
  • Kule i/lub ortezę jeśli Państwo posiadacie. Jeśli ich jeszcze nie posiadacie a uznamy, że po zabiegu będą Państwu potrzebne to możecie je nabyć u nas w szpitalu. 

Prosimy pamiętać aby leki, które Pani/Pan/dziecko przyjmuje codziennie prosimy wziąć o zwykłej porze popijając tylko jednym łykiem czystej wody, o ile lekarz nie zalecił inaczej. W razie wątpliwości prosimy skontaktować się z anestezjologiem.

  • w przypadku osoby niepełnoletniej - bezwzględnie konieczne jest udzielenie osobnej pisemnej zgody na zabieg i znieczulenie przez rodzica lub prawnego opiekuna. W przypadku kiedy pacjent ma ukończone 16 lat, wszystkie zgody podpisuje dodatkowo on sam
  • proszę nie golić, nie kremować, nie balsamować okolicy planowanego zabiegu przez przynajmniej 10 dni przed operacja
  • paznokcie u rąk i nóg nie mogą być polakierowane, a w przypadku operacji górnych części ciała – tipsy i inne elementy zdobiące paznokcie należy usunąć przed zabiegiem.
  • należy koniecznie zabezpieczyć sobie, transport do domu na drugi dzień po zabiegu (zabieg w trybie chirurgii jednego dnia) ponieważ nie można prowadzić pojazdów, obsługiwać skomplikowanych urządzeń, podejmować ważnych życiowo decyzji, w dniu zabiegu – po znieczuleniu
  • w razie wystąpienia jakichkolwiek, niepokojących objawów należy natychmiast zatelefonować (sms)pod wskazany w wypisie numer: 604181026.

 

 

 

 

 

KONTAKT

CZĘSTOCHOWA

Medyk Centrum
- tel. +48604181026

KRAKÓW Newmedical - tel. +48604181026

WARSZAWA

Idea Ortopedia - tel. +48510802052

KONSULTACJE ONLINE 

tel. +48604181026