Strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zajmujemy się leczeniem i usprawnianiem Waszych stawów pomagając Wam przywrócić lub zachować aktywność.

Nasza oferta to kompleksowa indywidualnie dobrana opieka od nowoczesnej diagnostyki, przez małoinwazyjne leczenie operacyjne i współczesną fizjoterapię do pełnego powrotu funkcji.

Na wstępie kilka słów o tym czym się NIE ZAJMUJEMY. Nie zajmujemy się endoprotezoplastyką postrzegając wymianę stawu na sztuczny jako wyraz bezsilności ortopedii i pozostawiam to specjalistom oddanym tej części ortopedii, których jest wielu. Nie zajmujemy się również chirurgią kręgosłupa, ręki i stóp, ponieważ to są osobne specjalności.

ZAJMUJEMY SIĘ dużymi stawami. Oferujemy Państwu bardzo specjalistyczną pomoc w leczeniu i zachowaniu funkcji stawów: biodra, barku, kolana i stawu skokowego. Tylko tyle i aż tyle.

Nie jesteśmy częścią żadnej korporacji. Nasze leczenie to indywidualna współpraca z Tobą, w której bierze udział wąska grupa ściśle ze sobą współpracujących ludzi.

Nasza diagnostyka to rzeczowy wywiad, umożliwiający ocenę czy jestem w stanie pomóc. Następnie wnikliwe badanie ortopedyczne i analiza indywidualnie dobranych badań obrazowych. Osoby z miejsc odległych od poradni, w których przeprowadzamy konsultacje stacjonarne mogą skorzystać z porady online. W ten sposób możemy wstępnie ocenić czy jesteśmy w stanie Pani/-u pomóc i czy warto do nas przyjechać na konsultację stacjonarną.

W przypadkach, które wymagają dodatkowej oceny przez lekarzy innych specjalności polecamy zaprzyjaźnionych konsultantów. Konsultanci, z którymi mamy przyjemność i zaszczyt współpracować to osoby z wieloletnim doświadczeniem dla których wykonywana praca to prawdziwa pasja.

Sukces Twojego leczenia często wymaga przeprowadzenia zabiegu operacyjnego, którego powodzenie jest uzależnione przede wszystkim od 2 czynników – sprawnie działającej i rozumiejącej się grupy ludzi oraz nowoczesnego sprawdzonego sprzętu. Praca w tym samym zespole operacyjnym od wielu lat zapewnia profesjonalną powtarzalność wykonywanych zabiegów.

Od wielu lat ściśle współpracujemy z tą samą firmą ortopedyczną (jeden ze światowych liderów branży artroskopowej Conmed-Linvatec) – początkowo w charakterze osoby uczącej się artroskopii i zabiegów małoinwazyjnych a obecnie jako instruktor oraz konsultant technik artroskopowych kolana, biodra i barku. Dzięki temu mamy do dyspozycji najnowocześniejszy sprzęt i możliwość korzystania z nowinek przez nich oferowanych. Uczestniczymy w spotkaniach firmowych mających na celu ocenę przydatność nowości technologicznych zanim zostaną wprowadzone do powszechnego użytku.

Artroskopia to tylko sposób dostania się do stawu. Każdego stawu. Polega na wykonaniu kilku małych nacięći włożeniu do stawu kamery i narzędzi pozwalających w  sposób wyjątkowo precyzyjny i małoinwazyjny dokonać naprawy. Artroskopię wymyślono jako narzędzie diagnostyczne. Jednak współczesne techniki badania i nowoczesne badania obrazowe ograniczyły rolę artroskopii jako narzędzia diagnostycznego i rozwinęła się jako wyjątkowo małoinwazyjny sposób naprawy stawów. Nie należy zapominać, że pomimo swojej małoinwazyjności jest to leczenie operacyjne i proponujemy je tylko w przypadkach kiedy wcześniejsze badania potwierdziły uszkodzenie, które może być naprawione lub usunięte w taki sposób.Zdarza się, że uszkodzenie, którym uległ staw jest takiego rodzaju lub w takiej  lokalizacji, że niemożliwa jest naprawa artroskopowa. W takich przypadkach staramy się wykonać je jak najmniej inwazyjnie. Dzięki temu powrót do zdrowia następuje możliwie najszybciej.

Bardzo istotną częścią naszego leczenia jest indywidualnie dobrana fizjoterapia. Współczesna fizjoterapia, podobnie jak ortopedia, zrobiła olbrzymi postęp i nadal dynamicznie rozwija się. Zespół rozumiejących się i szanujących Ciebie i siebie nawzajem fizjoterapeutów zajmuje się przywróceniem prawidłowej funkcji stawu zarówno w przypadku schorzeń nie wymagających leczenia operacyjnego, w których fizjoterapia sama w sobie jest podstawą leczenia jak i wtedy gdy po leczeniu operacyjnym ma doprowadzić narząd ruchu do pełnej sprawności.

Dobrze wykonany zabieg operacyjny to tylko połowa sukcesu. Jeżeli zabieg został źle wykonany to fizjoterapeuta nie naprawi tego swoją pracą i odwrotnie jeżeli zabieg został wykonany prawidłowo a fizjoterapia będzie złej jakości to efekt będzie również niesatyfakcjonujący.

Nasza oferta to kompleksowa indywidualnie dobrana opieka od nowoczesnej diagnostyki, przez małoinwazyjne leczenie operacyjne i współczesną fizjoterapię do pełnego powrotu funkcji.

 

KONTAKT

CZĘSTOCHOWA

Medyk Centrum
- tel. +48604181026

KRAKÓW Newmedical - tel. +48604181026

WARSZAWA

Idea Ortopedia - tel. +48510802052

KONSULTACJE ONLINE 

tel. +48604181026